Domček na náradie potrebuje každý záhradkár

Domčeky na náradie alebo drevostavby sú určené najmä pre domácich záhradkárov, ktoré im slúžia ako účelový objekt. Môžeme si v nich uschovávať všetko náradie, ktoré doma používame. Ak máte doma kosačku na trávu, nožnice na konáre, píly, skrutkovače alebo rôzne iné sady náradia, vedzte že budete potrebovať drevený domček aj vy. Stavba domčekov na náradie nebýva náročná, avšak je dôležité, aby ste si uvedomili čo všetko to zahŕňa.

domček na náradie

Aké sú rozdiely medzi záhradnými domčekmi na náradie a záhradnými stavbami?

Rozdielov, ktoré môžete medzi oboma stavbami spozorovať je hneď niekoľko. Ak totiž hovoríme o záhradnej stavbe,  myslí sa tým viac hrubá záhradná stavba. Táto stavba zahŕňa budovanie základov, nosné konštrukcie, zastrešenie záhradnej stavby a tiež možné výkopové práce. Záhradná stavba je vhodná skôr pre iné účely než klasické záhradné domčeky na náradie.

V čom sa líšia ceny domčekov na náradie?

Hlavný cenový rozdiel pri domčekov na náradie určuje ich veľkosť. Cena domčeka sa môže líšiť aj podľa materiálu, ktorý bol použitý na jeho výstavbu. Posledný fakt, ktorý ovplyvňuje cenu domčeka je odvedená práca alebo aj doba výstavby. Vyčíslenie sumy za domček na náradie je rôzne. Malý drevený domček na náradie Vás môže stáť približne 400 eur.

Aké sú výhody murovaného domčeka na náradie?

Na odloženie väčšieho náradia ako sú kosačky, je častejšie riešenie murovanie domčeka.  Výhoda murovaného domčeka je, že si môžete prispôsobiť celý tvar a konštrukciu domčeka na mieru. Cena murovaných domčekov môže byť vysoká, ak si ich necháte vyhotoviť u nejakej stavebnej firmy.

Kedy je vhodné si postaviť domček na náradie?

Všetky stavby ako sú záhradný domček, domčeky na náradie, altánok či inú záhradnú stavbu, je najvhodnejšie stavať po zime alebo ešte pred zimou. Celková stavba záhradných stavieb nie je časovo náročná a netrvá dlho, ale stavať domček v zime môže byť náročné najmä pri výbere vášho materiálu. Náročnejší materiál musí totiž dostatočne vy tvrdnúť, aby ste predišli prasklinám stien a iným nepríjemnostiam. V súčasnom využití stavebných materiálov to však nemusí platiť, predovšetkým ak uvažujete o vystavaní záhradného domčeku s použitím rýchloschnúcich materiálov.