Spálňa snov: Ako v nej udržať poriadok?

Spálňa je miesto, kam chodíme odpočívať po náročnom dni. Aj preto je dôležité, aby pôsobila príjemne, útulne a umožnila nám načerpať energiu. V spálni by nemali byť žiadne zbytočné a nepotrebné predmety. Naopak, vládnuť by v nej mali poriadok a harmónia. Ako ju teda premeníte na svätyňu pokoja?

Bez úložného priestoru to nepôjde

Už pri zariaďovaní spálne myslite na úložný priestor. Komody, skrine, nočné stolíky a prípadne aj úložný priestor pod posteľou, bez ktorého sa nezaobídete. Priestor využívajte efektívne a odložte doň okrem oblečenia aj sezónne kúsky, posteľnú bielizeň, textílie a ďalšie nepotrebné veci, kvôli ktorým by spálňa vyzerala preplnene. 

Vyberte si skriňu podľa materiálu a štýlu

Výrobcovia vám ponúknu hneď niekoľko skríň. Od lacných laminátových až po drevené skrine. Pokiaľ chcete staviť na nadčasovosť, trvácnosť a odolnosť, voľte skriňu z dreva, z ktorej sa budete tešiť pokojne aj niekoľko desaťročí. Medzi obľúbené patria skrine z borovicového dreva, ktoré dokonale obohatia každý rustikálny interiér. Alternatívou je drevená borovicová skriňa v škandinávskom štýle, ktorá sa hodí do moderného aj minimalistického interiéru. Prichádza v elegantnej bielej aj svetlohnedej farba. Náročnejším sa ponúka skriňa z dubového dreva, ktorá je nadčasová a autenticky zobrazuje kresbu dreva.

Drevené skrine a ich veľkosti

Drevené skrine prichádzajú v rôznych podobách. Aj preto si z nich vyberie každý. Môžete siahnuť po skrini so zrkadlom alebo bez. Po klasickej jednodverovej, dvojdverovej aj viacdverovej skrini. Po skrini s posuvnými alebo otváracími dvierkami. Voľba je iba vaša. Okrem veľkosti sa zamerajte aj na vnútorné usporiadanie skrine. Možno vám viac vyhovuje policová skriňa, možno vešiaková skriňa alebo ich kombinácia.

Vyberte si drevenú skriňu, ktorá bude nielen autentická, originálna a dodá spálni ten správny charakter, ale bude oplývať aj praktickými vlastnosti a výrazne vám tak uľahčí život. Skriňu, ktorá dokonale priľahne k stene a bude mať zorganizovaný úložný priestor do prehľadných zásuviek, skriniek a políc.