Nezabudnuteľné plachtenie s katamaránom

Pokiaľ sa chystáte na dovolenku alebo výlet k moru so svojou rodinou, tak by ste rozhodne mali bližšie spoznať pobrežie a okolie. Katamarán vám umožňuje zažiť zábavný a predovšetkým bezpečný výlet, o ktorom by ste nemali dlho váhať.

Ako sa katamarán riadi a ovláda?

Katamarán vám ponúka možnosti výberu riadenia, vďaka jeho možnostiam si budete môcť vybrať spôsob riadenia, ktorý viac preferujete. Samotný katamarán je poháňaný dvoma motormi, ktoré sú umiestnené v obidvoch trupoch. Motory katamaránu zabezpečujú jednoduché a ľahké riadenie lode a s pomocou plachty. Ak bude na mori priaznivé počasie, tak budete môcť rozvinúť plachty a katamarán bude poháňaný vetrom. V prípade, že bude bezvetrie, tak stačí keď zapnete motory a vychutnáte si prenájom jachty.

Katamarán a výhodnejšia stavba plachetnice?

Okrem nízkej hmotnosti majú trupy katamaránu aj iné výhody, ktoré stoja za povšimnutie. Keďže sú od seba vzdialené, tak katamarán ponúka priestrannú palubu, ktorá vám poskytuje dostatok spacej plochy a veľkú kajutu. Katamaran je určený pre 12 ľudí. Katamarán je vhodný najmä pre ľudí, ktorí ocenia obrovský priestor a komfort na mori.

V čom je katamarán iný?

Hlavným znakom, ktorým sa katamarán odlišuje od klasických lodí sú dva duté trupy, v každom sa nachádza motor. Oproti klasickej jednotrupovej plachetnici má niekoľko výhod. Prenájom jachty vám môže umožniť výlet pri blízkom pobreží, zatiaľ čo katamarán vás môže dostať na miesta, ktoré sú blízko pláže a vďaka nemu si budete môcť užívať plachtenie, ktoré pre vás bude nielen veľkým zážitkom, ale aj novou skúsenosťou.

Luxus na vode

Prenájom jachty pre vás môže znamenať výraznú zmenu prostredia, keďže sa ocitnete so svojou rodinou na mori a môžete si užívať okolitú krásu, ktorú vám bude ponúkať pobrežie. Nemusíte sa obávať z toho, že by sa vám na mori mohlo niečo stať, pokiaľ si vyberiete naozaj dobrú a zabezpečenú jachtu, ktorá vám ponúkne naozaj kvalitnú plavbu. Preto vyberajte precízne a spoločnosť si vopred overte, prípadne kontaktujte dostatočne vopred. Ideálne je, ak sa spojíte priamo s majiteľom. Túto možnosť ozaj neposkytuje veľa spoločností. Jednou z mála je napríklad www.luxurysailing.eu, kde kontakt na majiteľa lodí nájdete priamo na ich webe.

Zdroj titulnej fotografie: LuxurySailing.eu