Aké potreby pre bábätká by vám rozhodne nemali chýbať počas zimy?

Počas zimy potrebujú rodičia pre svoje deti viac výbavy než v lete, pretože dieťatko musí byť pripravené do chladnej zimy a mínusových teplôt. Pozornosť by ste mali zamerať na oblečenie pre bábätká, aby mali viac vrstiev a počas kočíkovania v zime nemrzli. Dôležité je tiež dbať na to, aby mali deti dosť teplých vrstiev. 

Úprava kočíka

Potreby pre bábätká súvisia tiež s vybavením kočíka v zime. Je potrebné, aby ste ho upravili na prechádzky vonku, zospodu kočíka musí byť teplá vložka, ktorá bude chrániť bábätko pred chladom. Dobrou alternatívou je vlnená podložka, ale stačí keď pod bábätko prestriete deku, ktorá je zložená na viac vrstiev. Bábätku by nemal chýbať ani fusak, ktorý poskytne dosť tepla najmä pre chrbát. V prípade chladného vetra, snehu alebo dažďa chráňte dieťatko návlekom na kočík alebo pláštenkou. 

Zimné oblečenie

Oblečenie pre bábätká na zimu by malo byť vyrobené z teplých, odolných a kvalitných materiálov, aby tak udržiavalo bábätko v teple a bolo jednoduché na údržbu. Pokiaľ sa vám má bábätko narodiť v zime, tak by ste mali začať zháňať kvalitný fusak. Okrem toho, že fusak poskytne dieťatku teplo, tak je ideálnym miestom na spanie pre bábätko. Zimný overal a svetríky sú tiež potreby pre bábätká, ktoré by vášmu dieťatku nemali chýbať, keďže bude potrebovať viac teplých vrstiev. Dávajte si tiež pozor na to, kde oblečenie pre bábätká nakupujete. Uprednostňujte skôr hrubšie a kvalitnejšie materiály, ktoré budú v zime pre dieťatko ideálne. 

Perinky a deky

V zime budete potrebovať hrubšie a teplejšie deky, pretože ľahšie letné deky bábätkám stačiť nebudú. Využijete ich napríklad do kočíka, postieľky alebo autosedačky. Vopred si zabezpečte fusak do kočíka, ktorý nebude veľmi náročný na údržbu a používanie pri zapínaní a manipulácií. Pri preprave autom by vám nemala chýbať zavinovačka do autosedačky, aby ste dieťatko nemuseli obliekať do viacerých vrstiev. Zavinovačka zabezpečí dieťatku tepelnú pohodu, po zvýšení vnútornej teploty vo vozidle ju jednoducho rozopnete.