Dievčenská izba podľa mojich predstáv

dievcenska izba

Nedávno som dostala zaujímavú otázku. Ako by vyzerala tvoja ideálna dievčenská izba?

Keď som bola v dievčenskom veku, zdieľala som svoju izbu s mojimi dvoma staršími sestrami. Bola to moja izba a mala som ju veľmi rada, ale zďaleka nespĺňala všetky moje predstavy a ideálne požiadavky. A aké to teda boli? Zaujíma vás to? Bude mojím potešením, ak budete čítať ďalej a dozviete sa to.

  • Po prvé, ako každý dospievajúci človek, som chcela MOJU izbu. Izba, ktorá by bola IBA MOJA. Izbu, ktorá mi zaručí súkromie, priestor, ktorý bude iba môj a budem sa tam môcť skryť pred celým vonkajším svetom a uchýliť sa vo svojom bezpečnom hniezdočku, vo svojom svete, ktorý by bol iba môj a platili by tam iba moje pravidlá.
  • Aké by boli tie pravidlá? Bola by to taká oáza mieru. Kto by zakričal, musel by z izby odísť. Ak by tam niekto chcel prísť, musel by prísť v harmónii a s peknými myšlienkami. S radosťou by som ho privítala. Počúvala by sa tam iba moja hudba a bola by tak nahlas, ako by som chcela. Jedlo by sa tam výhradne v posteli a spať by sa chodilo jedine vtedy, kedy by sa chcelo!
  • A ako by vyzerala? Určite by bola podkrovná. Nábytok na mieru, ktorý by som si sama nadizajnovala. Veľká posteľ pod oknom s výhľadom na hviezdy. Okolo postele krásny biely baldachýn. Otvorený šatník a veľké zrkadlo. Knižnica a veľa kníh. Starý gramofón a platne. Veľa fotiek a obrazov. Jedna stena na ktorú by som maľovala a vždy keby bola plná obrázkov, natrela by som ju znova na bielo a mohlo by sa maľovať od znovu. Tvorivý stolík, priestor, kde by som vyrábala rôzne milé veci. Mohli by to byť šperky, doplnky alebo aj bio kozmetika.

A ako by vyzerala vaša ideálna izba?