Štyri životné pravdy

Za svoj život som prišla na to, že existujú štyri pravdy, ktoré vždy platili, platia a navždy budú platiť. Svet je zložité miesto a tieto štyri pravdy ho aspoň trochu stabilizujú a vždy ma vrátia k tomu, čo je skutočne dôležité, čo má skutočný zmysel.

Prvá  z nich je tá, že náš ľudský život je neskutočne vzácny. To, že žijeme je veľký dar, ktorý môžeme kedykoľvek stratiť. Preto, to, čo má skutočný zmysel je žiť si svoj život, radovať sa z neho, starať sa o svoje zdravie a snažiť sa urobiť, niečo pozitívne na tomto svete.

Druhá z nich je, že všetko na svete má svoj koniec. Všetko, čo je pozemské je konečné. Aj Slnko raz vybuchne a pohltí celú našu Zem aj celú Slnečnú sústavu. Celé vesmíry sa neustále menia, hviezdy vybuchujú a vznikajú nové. Ľudský život je tiež rovnako obmedzený. Preto si z ničoho netreba robiť ťažkú hlavu, všetko raz skončí. To zlé, ale aj to dobré. Preto je rozumné sa k veciam príliš nepútať. Je fajn si ich užívať plnými dúškami a zároveň si uvedomovať ich koniec. Celý život brať ako pobyt v hoteli. Od začiatku vieme, že je to len na istú dobu.

Všetko sa nám v živote vráti. Všetko dobré aj zlé. Niekedy to tak nevyzerá, ale nakoniec sa to ukáže. Ako sa hovorí božie mlyny melú pomaly, ale isto, alebo ako vravia budhisti karma je zdarma. Vedec by to nazval zákonom zachovania energie alebo synchronicitou. Dobro priťahuje dobro, zlo zase zlo. Preto odložte tie mäsiarske nože a začnite konať dobro.

Jediná vec, ktorá nám prinesie skutočné šťastie je spoznanie samého seba. Svojho vnútorného ja. Nájdenie lásky, dobra, spokojnosti v sebe samom. Nič iné nemá zmysel. Žiadny nový nivelačný systém na dlažbu vám šťastie neprinesie to pravé nájdete len samy v sebe. A potom budete schopný skutočne pomáhať ostatným a urobiť zo sveta lepšie miesto pre život.