Život píše tie najneuveriteľnejšie príbehy o láske

Zuzana stretla Richarda na strednej škole. Boli do seba bláznivo zamilovaní, ale nikdy spolu nezačali chodiť. Zuzana bol príliš hanblivá a Richard sa až príliš venoval športu a na nič iné viacmenej nemal čas. V škole sa na seba vždy usmiali, občas prehodili pár slov, ale nikdy nič viac. Ich vzťah bol čisto platonický, aj keď navzájom vždy tušili, že sa tomu druhému asi páčia tiež. Na nič viac sa však nikto z nich nikdy nezmohol.

Zuzana po večeroch snívala, aké by to bolo držať sa s Richardom za ruku a pozorovať hviezdy a Richardovi sa roztriasol hlas zakaždým,keď sa so Zuzkou rozprával. Na konferenčný stolík vo svojej izbe si niekedy položila ich “spoločnú fotku” a predstavovala si, aké by to bolo, keby spolu naozaj boli. Ich “spoločná fotka” bola v skutočnosti kresba ich dvoch, ktorú  nakreslila Zuzka a vložila do rámika.

Na Vysokú Školu šla Zuzka do Prahy a Richard do Bratislavy. Ich životy sa rozdelili a aj keď na sebe nikdy úplne nezabudli, každý šli vlastnou životnou cestou. Zuzana sa vydala za Dušana a ostala žiť v Prahe, kde dizajnovala moderné obývačky s kuchyňou a Richard sa stal úspešným právnikom v Bratislave.

O pár rokov sa Zuzana s Richardom znova stretli. Bolo to však v Írsku v zašitej dublinskej kaviarničke. Ako sa tam dostali? Zuzana sa rozviedla a potrebovala reštart po tak veľkej životnej zmene a tak šla cestovať po Írsku a Richard dostal veľmi zaujímavú pracovnú ponuku práve v Dubline.

Neverili vlastným očiam. Slovo však dalo slovo a po pár drinkoch si už boli Zuzana oveľa bližší ako pár rokoch na strednej škole. Ako sa hovorí stará láska nehrdzavie a aj keď boli na strednej len platonicky zamilovaní, nebránilo im to vo veľmi rýchlom zblížení, možno práve naopak ho to posilnilo a o pár mesiacoch už boli zasnúbení. Aj také sú príbehy lásky.