Typy striech pre domčeky na náradie

typy striech pre domčeky na náradie

Majitelia záhradných domčekov sú čoraz náročnejší na výber materiálov pre vybudovanie domčeka na náradie. Keďže sa záhradné domčeky na náradie vyrábajú s rôznymi tvarmi striech, výber sa stáva ešte viac náročným. Kvalita strechy je dôležitá, najmä čo sa týka ochrany a zabezpečenia záhradného domčeka.

Aké sú možnosti na výber tvaru strechy pre záhradné domčeky na náradie?

Domčeky na náradie je možné mať s rôznym tvarom ich strechy, záleží to podľa vášho vkusu a tiež finančných možností. Na výber tak máte viacero z možností domčeka s klasickou sedlovou alebo pultovou strechou. Okrem toho si tiež môžete vybrať strechu s presahom alebo bez neho. Ten vám totiž uvádza to, ako bude strecha vyčnievať nad jednotlivými stenami záhradného domčeka na náradie.

Na čo je možné využiť presah strechy?

Pokiaľ máte príliš veľký presah strechy, tak nezúfajte. Priestor pod ním môžete využívať ako zastrešené miesto na odloženie dreva do kozubu alebo bicykla. Preto sa vám väčší presah môže často skôr pridať než byť na obtiaž. Samozrejme sú pri výbere dôležité vaše možnosti, a teda čo si môžete sami dovoliť.

Prečo je dôležitá hrúbka strechy?

Rovnako ako hrúbka stien, tak aj hrúbka strechy je dôležitou vlastnosťou pre kvalitu záhradného domčeka na náradie. Čím bude strecha hrubšia, tým bude domček na náradie stabilnejší. Strecha je dodávaná spolu s krytinou alebo bez nej. Krytinu pre záhradný domček na náradie tvorí zvyčajne plech alebo poprípade piesková lepenka. Avšak môžete nájsť veľa iných možných strešných krytín, skvelou možnosťou je tiež výber vegetačnej strechy.

Nezabudnite na podlahu

Neodmysliteľnou súčasťou každej stavby je tiež podlaha, na ktorej by ste si mali dať záležať pri jej výbere a kvalite. Pri záhradných stavbách si môžete vybrať tiež možnosť bez podlahy, pokiaľ nechcete záhradný domček na náradie ale altánok. Pri drevených záhradných domčekoch berte na vedomie tiež ochranný náter. V niektorých firmách je možné náter záhradného domčeka doobjednať.