Cestovanie na Vianočné trhy a jeho skryté nástrahy

christmass tree

Keď sa vydávame na cesty, je to akokeby sme opúšťali akúsi komfortnú zónu, toho, čo už poznáme. Hlavne ak cestujeme na neznáme miesto, novým dopravným prostriedkom alebo inou leteckou spoločnosťou. Čakajú nás nové veci, ktoré aj keď nie sú náročné, vyžadujú si našu určitú bdelosť a pozornosť. Keď sa však nevytrhneme z denného snenia a fungujeme v aických návykoch aj v nových situáciách, častokrát to má nečakanné prekvapivé následky.

Ak prvýkrát cestujete lietadlom je to samo o sebe skúška pozornosti. Odbavovanie batožiny, check – in, hľadanie správneho východu. Je toho dosť, čo si zaslúži vašu bdelosť. A keď ste už skúsený letecký pasažier musíte byť zas k pozorným k zmenám. Aj taká drobnosť ako je napríklad zmena leteckej spoločnosti prináša bdelosť skúšajúce situácie. Ak ste napríklad zvyknutí cestovať jednou leteckou spoločnosťou, v ktorej si príručnú batožinu vždy nesiete so sebou do lietadla, môže vás úplne z konceptu vyhodiť to, že vám ten kufor pri nástupe do lietadla odoberú. Po pristátí kľudne vystupujete z lietadla, nastupujete do autobusu, ktorý vás má zaviesť k letištnej budove a všetko sa zdá OK. Tak v mysli si prehrávate : doleteli ste, nič nespadlo ani vybuchlo, batožinu si vyzdvihnete. Aaaa, nevyzdvihnete, veď to bola príručná, napadne vás v tom, autobus sa však už rozbieha a vy cez celý autobus kričíte „Stop, please, can you stop! My luggage!“ Kričíte cez celý autobus a snažíte sa dostať k vodičovi, pretože ako na potvoru ste na jeho druhom konci.“ Nakoniec však všetko dobre dopadne, autobus zastaví, šofér vám pomôže nájsť kufor a vy sa štastne v sprievode „podfúzových“ úsmevov spolucestujúcich vraciate do autobusu.

Už vás ani neprekvapí, že sa vám následne podarí nastúpiť do vlaku, síce správneho ale na opačný smer žiadaného cieľa vašej cesty. Nevadí, aj to si uvedomíte, „len“ po dvadsiatych minútach vašej cesty.

Nevadí, nakoniec ste štastne v cieli a tešíte sa na Vianočné trhy, dúfate, že uvidíte aj iný ako umelý vianočný stromček a tešíte sa na tie krásne Llorens bábiky, ktoré by tento rok mali mať stánok priamo na vianočnom trhu.